OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Zápisky 16

Zvolili jste si mě, tak neste důsledky

 

Taková prkotina - a je z ní vládní krize. Měl jsem konat, ale nekonal. Dal jsem čestné slovo, že dorazím, i když už dnes za mě hraje brácha. Já jako duchovní entita, integrální bytost, symbol vaší důvěry, odborník na dopravu a  cyklista tam byl. Nedorazil můj subdodavatel kytarista.

Přesněji, teď si teprve vzpomínám, v důsledku šetření dříve mi nedostupných tajných materiálů, ano, ani zpěvák nedorazil, protože jeho subdodavatel textař mu sdělil, že zapomněl, co napsal. Jako odpovědný člověk, symbol svěřené důvěry, dělám vše, aby se nepříjemnost vysvětlila. Můj subdodavatel však bohužel odmítl jakoukoliv spolupráci, čímž považuji případ za uzavřený.

Je to sice složité, ale vlastně nadmíru jednoduché. Zvolili jste si mě, určili náplň mé práce - to jest koncert -, tak nyní neste důsledky. Vaše zlovolné rozhodnutí pověřit mě přípravou, řízením a výkonem tak komplikované činnosti, jakou je prachobyčejný koncert, je trestuhodné. Žádám omluvu!

Nevnucoval jsem se, spřádal pokojně nitky vašich nedožitých životů, vydával svá vnitřní hlášení, interpoloval vaše pocity a nuzné činy řečí emocionálních vyhlášek - zjednodušeně řečeno písní. Jsou veřejnosti k nahlédnutí za minimální správní poplatek čtyři tisíce pět set korun českých. Vzhledem k  závažnosti mých pozorování a dedukcí jde o odměnu menší než velkou, srovnám-li ji s odměnou ministra dálnic a kolejí.

P. S. Mí subdodavatelé jsou váš problém. Kytarista se kroutí jako had, textař i do budoucna odmítá spolupráci. Snad oba skřípne kolega John, odborník na vnitřní záležitosti.

S přátelským pozdravem bývalý majitel společnosti zabývající se sběrem, hodnocením a komerčním šířením emocí. Jméno si snad odvodíte sami.

Vladimír Merta
Hospodářské noviny, 4. března 2011, s. 11