OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Zápisky 10

Všude kolem je Antikrist

 

Po projekci Trierova filmu Antikrist se potácíme ze sálu. My, muži, původci dobra i zla, se rozpouštíme v přízračné síle ženskosti.

Smrtonosná sáňkářská dráha splňuje normy. Jen se na ní nesmí jezdit jinak než během tréninku: totiž jen ze zkráceného nájezdu pro ženy. Vzhůru dolů, udatní mužové!

Dělnická strana je zakázána - ale akce jejích členů jsou dále v mezích zákona. Vzhůru do Drážďan na setkání, neonacisté všech zemí, spojte se!

Opencard už není tak open - ale zato bude levnější. Pokud si ji někdo koupí.

Zneužívaní chlapci dostali slovní odškodnění, čtyři biskupové odstoupili. Kam? Ale papež neznesvětí víru něčím tak přízemním, jako je odškodnění. Vzhůru do vatikánské banky, matky!

Soukromé milice trhají hlavy nevinným kuřatům. Velkopěstitelé konopí dál odebírají proud. Zavřít babičky, kterým mastičky uleví od bolesti!

Vidění nejmenované jasnovidkyně podnítí odborný zájem mužů. Hrobka pietně rozhrabaná, profízlovaná a opuštěná dál slouží modloslužebníkům v pohanských rituálech uctívání úlomků úlomku svaté čelisti. Jen dál a hloub!

Morbidní muži hrozí dvojklanými slovy: smí použít jadernou zbraň jako první. Odnesou to vždy bezejmenní. Než se po zuby ozbrojení, technologií opásaní muži stáhnou ke svým milujícím ženám, zahynou bezbranní.

Zlo přehrabuje archivy svého nitra, doluje ze dna nevědomí zprávy o sesutých osudech. Svíravý pocit ze světa Trierových chmur mrazí. Masových vrahů přibývá. Mají lepší advokáty nežli oběti. Jemná útlá dívka zatím plavně krouží oválem. Rozpouštíme se v přízračné síle ženskosti: je první! Svět zženštilých narcisů, zasažen bleskem diváctví, pozapomene na velkou ofenzivu kdesi v horách. Nebude poslední. Čtěte diskusi na http://www.csfd.cz/film/231649-antikrist-antichrist/.

Vladimíra Merta
Hospodářské noviny, 26. února 2010, s. 11